fbpx

Rośnie liczba wegan w Hiszpanii!

Niedawno pisaliśmy o rosnącej liczbie wegan w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej mogliście przeczytać o coraz większej popularności diety roślinnej w Szwecji i… Chinach. Dzisiaj przyszła pora na kolejny kraj. Tym razem Hiszpania!

shutterstock_210349990

Jeszcze 3 lata temu popularny wśród wege turystów serwis Happy Cow lokalizował w Hiszpanii 353 bezmięsnej restauracje i kawiarnie. Dzisiaj jest ich ponad 680! Czyli ponad 90% więcej niż jeszcze w 2011 roku. W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii odnotowano „jedynie” 60% wzrost.

Jedna z organizatorek ostatniego hiszpańskiego Vegan Festu opowiada:

Weganizm ma się coraz lepiej. Trzy lata temu nie mieliśmy w Alicante żadnej wegańskiej restauracji. Teraz mamy wegańską piekarnię, trzy Semillas, bar tapas, Vegan Point i czekamy na otwarcie kolejnej wegańskiej restauracji. Myślę, że większość ludzi wybiera weganizm z powodów zdrowotnych, nie ze względu na zwierzęta. Powinniśmy na nie zwrócić większą uwagę. To jest najważniejszy powód, dla którego warto wybrać weganizm.

Niektórzy zwracają uwagę na lepszy dostęp do roślinnych zamienników mięsa. W smaku i konsystencji na tyle przypominają mięso, że również osoby na diecie tradycyjnej, w trosce o zdrowie łatwiej i szybciej przekonują się do weganizmu. Osoby, które lubią smak mięsa mają w końcu roślinną alternatywę.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne statystyki dotyczące diety bezmięsnej w Hiszpanii!

Jeżeli i Ty chcesz spróbować wegetarianizmu zapraszamy do kampanii Zostań Wege na 30 dni!

Źródło: http://www.theguardian.com/lifeandstyle/wordofmouth/2014/oct/13/spain-taste-for-greens-vegansvegetarians-flourish

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares