4 najpopularniejsze cyrki bez zwierząt!

Wiele osób nie wyobraża sobie współczesnego cyrku bez udziału zwierząt. To błąd. Cyrków ze zwierzętami zakazano już w wielu krajach na świecie, zarówno w Europie jak i Ameryce. Nikt z nas nie potrzebuje dzisiaj rozrywki okupionej cierpieniem zwierząt.

shutterstock_76816297

W rzeczywistości jedne z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych cyrków na świecie to te, które zrezygnowały z wykorzystywania zwierząt! Sztuka cyrkowa jest piękna nawet bez słoni, lwów czy trygysów. Przekonajcie się sami!

1. Circus Smirkus

Wielokrotnie nagradzany, założony w 1987 roku przez Roba Mermina. Jego celem jest dostarczenie uśmiechu i rozrywki bez wykorzystywania jakichkolwiek zwierząt. Cyrk prowadzi działalność również wśród dzieci i młodzieży pokazując im od środka jak wygląda codzienne życie artystów.

2. Cirque du Soleil

Jeden z najpopularniejszych cyrków na świecie. Rozgłos i sławę przyniosły mu znakomite, pobudzające wyobraźnię spektakle. Ilość fanów Cirque du Soleil to najlepszy dowód na to, że cyrk bez zwierząt jest możliwy. Co więcej, może odnosić międzynarodowe sukcesy. Poza codzienną pracą nad repertuarem cyrk wspiera również inicjatywy społeczo – kulturalne, w tym One Drop Foundation.

3. Lfaying Fruit Fly Circus

Latający cyrk to wyjątkowo połączenie tańca, teatru, akrobacji i muzyki. Słynie z doskonałego wyszkolenia swojej ekipy.

4. Circus Vargas

Na zmiany nigdy nie jest za późno! Cyrk Vargas jeszcze kilka lat temu wykorzystywał na swoich arenach zwierzęta najróżniejszych gatunków. W 2010 roku podjął jednak decyzję o rezygnacji z udziału zwierząt w spektaklach i postanowił promować sztukę cyrkowa bez okrucieństwa.

Na podstawie: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/circuses-that-dont-exploit-animals/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content