8 uwielbianych przez świnki rzeczy, o którch nie wiedziałeś

Wbrew obiegowym opiniom świnie to bardzo inteligentne zwierzęta, które tak jak nasi domowi pupile przeżywają radość i smutek, uczą się, bawią i przywiązują do innych, w tym ludzi. Musimy tylko dać im szansę. Wyrwać je zza krat masowych hodowli i zobaczyć jakimi zwierzętami są w rzeczywistości. Przekonaj się sam jak wielu rzeczy jeszcze o nich nie wiesz.

1. Lubią być głaskane

belly-rub
Zwłaszcza po brzuchu. Zupełnie tak jak psy.

2. Lubią się opalać

sunbathe
Świnie uwielbiają znaleźć dobrze oświetlone miejsce i położyć się nagrzewając skórę.

3. Budują gniazda

Tuttle-in-hay
Jednym z najbardziej naturalnych instynktów świń jest budowanie schronienia. Lubią czuć się przytulnie i ciepło. Znoszą na miejsce budowy okoliczne patyki, liście i siano.

4. Lubią pływać

swimming
Na jednej z wysp na Bahama turyści witani są przez stada pływających świnek. Większość świń uwielbia relaksujące kąpiele w chłodnej wodzie.

5. Lubią błotne kąpiele

mud-bath
To kolejna metoda na schłodzenie organizmu w upalne dni. Jednocześnie to świetna forma zabawy.

6. Lubią ryć w poszukiwaniu jedzenia

food
Świnie instynktownie ryją w ziemi w poszukiwaniu jedzenia. Jeżeli warunki w hodowlach nie pozwalają im na zaspokojenie tego odruchu będzie to rodzić stres i frustrację.

7. Lubią próbować nowych rzeczy

new-things
Świnie lubią wyzwania! Zawsze kiedy w ich okolicy pojawi się nowy przedmiot, zwierzę lub rzecz jako pierwsze ustawiają się w kolejce do zbadania i obwąchania.

8. Lubią grać w piłkę

ball
Świnie uwielbiają zabawę. Idealnym towarzyszem zabaw wydaje się piłka! Zwierzęta śledzą ją wzrokiem, trącają nosem i podają do siebie nawzajem.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/things-pigs-love-to-do/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content