Jak tresuje się dzikie zwierzęta? 4 okrutne sposoby

Nasze parki rozrywki, cyrki i zoo wciąż pełne są dzikich zwierząt. Część z nich narodziła się w niewoli, pozostałe brutalnie wyrwaliśmy z ich naturalnego środowiska i zamknęliśmy w klatkach. To nie są udomowione zwierzęta. Nie potrzebują interakcji z człowiekiem, nie musi ona im wcale sprawiać radości, nie są przystosowane do życia w środowisku, które przygotował dla nich człowiek.

Większość tych dzikich zwierząt zostaje oswojna przez burtalne warunki życia i tresurę. Jak? Zobacz na poniższych przykładach, jak w XXI wieku, na świecie traktuje się zwierzęta dla celów rozrywki.

1. Haki

enhanced-6188-1396890383-18

Szczególnie popularny w tresurze słoni. Dzięki niemu jesteśmy w stanie szyko wymusić na zwierzęci konkretne zachowania i ruchy. W przyszłości wystarczył będzie sam widok haka aby słonie zareagowały w odpowiedni sposób.

2. Substancja psychoaktywne

Niewola u dzikich zwierząt zawsze prowadzi do zaburzeń psychicznych. Bez możliwości realizacji swoich biologicznych potrzeb zwierzęta popadają w stereotypie – rytmiczne powtarzanie bezcelowych ruchów. To najpopularniejszy objaw apatii i depresji jaki możemy zaobserwować na tyłach namiotów cyrkowych i w zoo.

Osoby wykorzystujące zwierzęta postanowiły zaradzić temu faszerując swoich podopiecznych lekami – Xanax, Zoloft, Paxil i inne. Wszystkie one mają za zadnie zatuszować prawdziwe oblicze problemu – niewolę.

3. Jedzenie

Osoby wykorzystujące zwierzęta w parkach rozrywki mogą manipulować również ilością dostarczanego pokarmu i wymuszać tym samym konkretne zachowania. Również i w tym wypadku, dzikie zwierzęta są całkowicie uzależnione od ludzi.

4. Łańcuchy

chained-feet

Przypominają zwierzętom gdzie ich miejsce. Dzikie słonie, tygrysy czy lwy nigdy nie będą wolne w cyrkach, ogrodach zoologicznych czy parkach rozrywki. Łańcuchy są stosowane szczególnie wobec zwierząt, które w nature odbywają długie, piesze wędrówki – np. słonie. Często zdarza się, że próbując się uwolnić z kajdan, łańcuchy na nogach zwierząt zaciskają się jeszcze mocniej.

Co możesz zrobić?
– bojkotuj przemysł wykorzystujący zwierzęta do rozrywki
– nie chodź do cyrków ze zwierzętami i dołącz do
– wejdź na stronę kampanii Nie chodzę do zoo i pobierz ich materiały
– wspieraj prawdziwe azyle dla zwierząt takie jak jak Farm Sanctuary czy polskie Przystań Ocalenie i Korabiewice

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/cruel-things-done-to-wild-animals-to-domesticate-them/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content