4 historie uratowanych zwierząt

Coraz więcej osób na świecie angażuje się ruch na rzecz praw zwierząt, coraz więcej osób poświęca swój czas na bezinteresowną pomoc innym zwierzętom. W zalewie informacji o okrutnych praktykach ferm przemysłowych, cierpieniu zwierząt hodowanych na konsumpcję, chcemy Wam przedstawić kilka historii zwierząt i ich opiekunów, któym udało się wyrwać ich z niewoli i dać szansę na nowe, lepsze życie.

Listonosz ratuje pisklętachicks1

Na pocztę trafiła zwrotna paczka zawierająca… 16 pisklaków. Słysząc dziwne dźwięki jeden z listonoszy zdecydował się otworzyć pakunek. Jeden z ptaków zdążył umrzeć. Nie przeżył traumatycznej podróży. Pisklaki miały trafić do jednego z rolników w Stanach Zjednoczonych. W tym wieku, kurczaki wymagają stałej opieki, odpowiedniej temepratury i dużej troski. Listonosz postanowił zabrać ocalałe zwierzęta i znaleźć im dom w Farm Sanctuary.

Nastolatek ratuje świnkę55af9e0e1800003d0037683c

16 letni Bruno działając w ramach programu szkolnego Future Farmers America Program zaprzyjaźnił się ze świnią Lolą. Kiedy nadszedł czas uboju, Bruno odmówił. Nie zgodził się na zabicie Loli. Szukając pomocy szybko znalazł odpowiedni azyl i przeniósł zwierzę do sanktuarium, gdzie w spokoju dożyje do końca swoich dni. Po tym doświadczeniu Bruno i jego mama postanowili przejść na weganizm.

Policjanci ratują kota518965540_c_570_411

Ten głośny filmik zrobił furorę w mediach społecznościowych. Policjanci ratują zwierzaka zakleszczonego na torach metra. Był dosłownie centymetry od naładowanej elektrycznie, trzeciej szyny. Dzięki brawurowej akcji policjantów kot wrócił do domu, do swojego opiekuna. Cały i zdrowy.

Na ratunek rekinom!

W szczycie letniego sezonu, na plaże w USA morze wyrzuciło żarłacza białego. Zaskoczeni ludzie starali się pomóc zwierzęciu pluskając go wodą. Rekin wciąż się jednak dusił. W końcu przywiązano linę do jego ogona, drugi koniec mocując na łodzi. Udało się wciągnąć zwierzę z powrotem do wody!

Mamy nadzieję, że przedstawione historie zmotywują was do dalszej pracy na rzecz lepszego świata dla zwierząt.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/stories-of-humans-going-above-and-beyond-to-help-animals/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content