fbpx

6 dowodów na to, że weganizm zmienia świat

Czy decyzja o wyrzuceniu mięsa z menu może cokolwiek zmienić? Oczywiście, że tak!

shutterstock_273031295

Coraz więcej przykładów dowodzi, że rosnąca liczba wegetarian i wegan ma realny wpływ na los zwierząt. Sam się przekonaj!

1. Spożycie mięsa systematycznie spada

W samych Stanach Zjednoczonych spożycie mięsa w ciągu ostatnich 10 lat spadło o 10%! Zgodnie z danymi USDA, w 2014 roku liczba zwierząt wykorzystywanych w hodowli spadła o 400 milionów, w stosunku do roku 2007!

2. Coraz więcej nastolatków zostaje wege!

Według danym przytoczonych przez „The New york Times” już 12% z nich określa się mianem wegetarian. To oni zyskują coraz większy wpływ na asortyment w sklepach i wybór potraw serwowanych w knajpach i restauracjach.

3. Rośnie rynek wegańskiej żywności

Wartość produktów dla wegetarian wzrosła na rynku dwukrotnie do 1,6 mld dolarów. Według danych z Marketwired do 2054 roku, 1/3 rynku produktów wysokobiałkowych opanowana będzie przez produkty roślinne.

4. Inwestycje

Coraz więcej prywatnych milionerów inwestuje ogromne kwoty w nowoczesne technologie, które miałyby ulżyć nie tylko zwierzętom ale i naszemu środowisku. Beyond Meat, Hampton Creek Foods – to tylko dwa z kilku dużych projektów, w które zaangażowali się między innymi Bill Gates i Li Ka Shing.

5. Rośnie świadomość ekologiczna

Współczesna hodowla masowa to bomba z tykającym zegarem. Dostrzegają to zarówno eksperci z ONZ jak i IPCC, oraz takie postaci jak Al Gore czy James Cameron, które decydują się o przejściu na dietę wegańska.

6. Weganizm przechodzi do mainstreamu

Coraz więcej firm oferuje roślinne alternatywy tradycyjnych potraw. Ikea wprowadza wegańskie klopsiki w swoich restauracjach, TCBY wprowadza mrożone jogurty roślinne, w samej Warszawie jest już ponad 20 restauracji i knajp oferujących wyłącznie bezmięsne menu. Konkursy na kulinarny blog roku dwa razy wygrały strony o diecie roślinnej!

Dołącz do rosnącej populacji wegetarian i wegan i razem z nami zmieniaj świat!

Na podstawie: http://www.mfablog.org/were-winning-6-signs-that-veganism-is-taking

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares