Krótka historia o międzygatunkowej adopcji

Czy dzikie zwierzęta mogą przywiązać się do przedstawicieli innych gatunków? Czy istnieje międzygatunkowa przyjaźń? Bardzo  dużo autentycznych przykładów znajdziecie w książkach takich jak „Niezwykła przyjaźń„. Jak mówi Frans De Wall, jeden z najbardziej uznanych prymatologów na świecie:

Ta książka to zbiór wspaniałych przykładów odnajdywania przyjaciół w najbardziej nieoczekiwanej przestrzeni – poza własnym gatunkiem. Dlaczego jednak nas to zaskakuje, skoro my sami potrafimy tworzyć silne więzi z psami, kotami, końmi i innymi zwierzętami.

Jak daleko potrafi sięgać zwierzęca przyjaźń? Czy możliwa jest międzygatunkowa adopcja? Wszystko wskazuje na to, że tak. W Indiach zaobserwowano rezusa, który przejął pod opiekę bezdomnego szczeniaka. Małpa nie opuszcza zwierzaka na krok i troszczy się o niego zupełnie jak o własne dziecko.

monkey-adopts-puppy-erode-india-13

Urodzony na ulicy szczeniak, również wydaje się dobrze odnajdywać w tej sytuacji. Co więcej, rezus broni swojego nowego przyjaciela przed atakami innych psów!

monkey-adopts-puppy-erode-india-7

Małpka zawsze w pierwszej kolejności dopuszcza do jedzenia psa. Sama je na końcu.

monkey-adopts-puppy-erode-india-10

Wszystko wskazuje na to, że przyjaźń i troska międzygatunkowa, o której coraz częściej wspominają etolodzy (w tym cytowany już de Wall) jest faktem!

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/monkey-adopts-homeless-puppy/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content