Liczba wegan w Chinach przekroczyła 50 milionów!

Chiny, w kontekście wegetarianizmu, większości z nas kojarzą się z cierpieniem i nierespektowaniem jakichkolwiek praw zwierząt. To, co jednak w Europie powoli staje się standardem, czyli walka o dobrostan zwierząt i rosnąca popularność wegetarianizmu i weganizmu dociera również do Chin.
.

l_3003_StockFood-11036975cut

 .
Już ponad 50 milionów Chińczyków przekonało się do diety roślinnej! Jednym z promotorów weganizmu w Kraju Środka jest tamtejsza gwiazda muzyki pop – Long Kuan, który pomagał między innymi w napisaniu pierwszego wege startera dla tamtejszego ruchu pro zwierzęcego.
.


.

Jego zdaniem młode pokolenie Chińczyków jest o wiele bardziej świadome od swoich rodziców. Zauważają problem i zagrożenie, jakie dla środowiska stanowi współczesna konsumpcja produktów odzwierzęcych. Chiny emitują olbrzymie ilości gazów cieplarnianych, a wzrost spożycia mięsa, zgodnie z danymi ONZ, sprzyja nasileniu zmian klimatycznych.

Młodzież ma coraz częściej na uwadze również dobro zwierząt. Nie zgadza się na ich okrutne traktowanie, nie identyfikuje się z tradycją jedzenia psów i kotów, starając się jednocześnie włączać w działalność organizacji pro zwierzęcych.

Coraz więcej sklepów i restauracji poszerza asortyment dla wegan i wegetarian. Pizza z roślinnym serem jest dziś łatwiej dostępna niż kiedykolwiek. Rynek oferuje również coraz więcej substytutów mięsa, które często pomagają niezdecydowanym przekonać się do diety roślinnej.

4-5% populacji Chin to dziś osoby na diecie wegańskiej. Mamy nadzieję, że to dopiero początek zmiany na lepsze.

Źródło: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=6392&catId=8

Facebook Comments

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. pitagoras nauczał:”Kiedy ludzie przestaną jeść mięso-ustaną wojny na Świecie”.

  2. pitagoras nauczał” Kiedy ludzie przestaną jeść mięso- ustaną wojny na Świecie”.

  3. Pitagoras nauczał swoich wegetariańskich uczniów w Krotonie, w Wielkiej Grecji, /dzisiaj Południowe Włochy,/a żył od 572 r do 487r p.n.e. że:” Kiedy wszyscy ludzie przestaną jeść mięso-ustaną wszystkie wojny na Świecie”…..Już ta idea powolutku się urzeczywistnia, dzięki internetowi!!!

Shares
Skip to content