PlantBuilt – wegańscy sportowcy!

Czy będąc na diecie wegańskiej można z powodzeniem uprawiać sport? Oczywiście! Coraz więcej sportowców, zarówno amatorów jak i zawodowców, przekonuje się o zaletach diety roślinnej. Część z nich to osoby uprawiające dyscypliny wytrzymałościowe (biegi ultra, triathlon), ale cześć to też osoby zajmujące się sportami siłowymi (crossfit, naturalna kulturystyka).

Jeszcze kilka lat temu, z okazji Tygodnia Wegetarianizmu, gościliśmy w Polsce jednego z najsilniejszych wegan na świecie – strongmana Patricka Baboumiana. Na ostatniej edycji Tygodnia Wegetarianizmu mieliśmy także okazję posłuchać wykładu polskiego triathlonisty, weganina – Strąk Mana.

Jednocześnie, na świecie rośnie liczba stron i projektów poświęconych diecie roślinnej w sporcie. Kilka lat temu, część osób zaangażowana w projekt VeganBodybuilding utworzyła oddzielną grupę entuzjastów diety wegańskiej i sportu – PlantBuilt.

maxresdefault

Osoby skupione wokół PB to między innymi zawodnicy crossfit, kulturyści i trójboiści. Są wśród nich: Torre Washignton (kulturysta, wegetarianin od urodzenia), Robert Cheeke (założyciel VeganBodybuilding), Arvid Beck (kulturysta), Carolyn Napier (zawodniczka Crossfit), Scott Shelter (kettlebells i trójbój).

Dlaczego wybrali dietę roślinną? Jak mówi, zaangażowana w PB, Amber Sperling, zawodniczka karate i Crossfit:

Przejście na weganizm to szansa na zupełnie nowe doświadczenia kulinarne. Odkryłam nowe smaki i potrawy. Dieta roślinna zapewnia przy tym korzyści zdrowotne i pozwała w pełni wykorzystać potencjał własnego ciała. Nie mam już wyrzutów sumienia zasiadając do stołu. To wspaniałe uczucie!

Zawodnicy skupieni wokół PlantBuilt to najlepszy dowód na to, że dieta roślinna wcale nie musi być niedoborowa w białko, żelazo i witaminy. Wręcz przeciwnie! Trenując na roślinach, możemy budować formę, dbać o swoje ciało i odnosić sukcesy w zawodach! Dołącz do nas i zostań wege!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content