Nowe statystyki – nastolatki wybierają wegetarianizm!

Czy dieta bezmięsna zyskuje na popularności? Czy zmiana swoich przyzwyczajeń kulinarnych rzeczywiście może mieć pozytywny oddźwięk w rzeczywistości i zmienić los zwierząt przetrzymywanych w hodowlach? Zdecydowanie tak!

shutterstock_389412964

W jednym z ostatnich artykułów w „Daily Mail” pojawił się temat popularności diety bezmięsnej wśród nowego pokolenia Amerykanów i nie tylko.

Obecne pokolenie nastolatków to generacja z największym odsetkiem zdeklarowanych wegetarian i wegan! Niemal 12% nastolatków unika dziś produktów odzwierzęcych. Wielu z nich podejmuję decyzję o zmianie diety ze względu na aspekty ekologiczne i zdrowotne. Mimo to, ich działania mają również pozytywny wpływ na zwierzęta uwiezione na fermach przemysłowych.

48% nastolatków pomiędzy 16 i 19 rokiem życia zgadza się, że dieta z mniejszą ilością mięsa lub dieta stricte wegetariańska jest lepsza dla środowiska naturalnego niż dieta tradycyjna. Ten sam pogląd podziela 40% 24-latków.

Nowy trend dotyczący rozwoju diety bezmięsnej widoczny jest również na rynku spożywczym. W Europie i Stanach Zjednoczonych pojawią się kolejne firmy reklamujące się jako „Roślinożerni rzeźnicy”, które oferują setki roślinnych zamienników mięsa. Do weganizmu przekonują się również najważniejsze korporacje świata. Zaledwie kilka tygodni temu firma General Mills zapowiedziała inwestycję w wegańskie sery Kite Hill.

Świat zmienia się na lepsze! Dołącz do nas i Zostań Wege na 30 dni!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content