Podnoszenie ciężarów na diecie wegańskiej

Czy można być sportowcem i rozwijać swoją siłę na diecie roślinnej? Co z odpowiednia podażą białka i żelaza? Czy dieta roślinna rzeczywiście nadaje się dla osób aktywnych fizycznie, a nie tylko pracowników biurowych.? Zapytajcie Mike Mahlera.

10253940_816337485062717_8454505820615269319_n

Mike to jeden z najbardziej uznanych na świecie instruktorów kettlebells. Jest autorem bestsellerowych wydawnictw DVD, trenował największe gwiazdy sportów walki i od ponad 20 lat (!) udowadnia, że dobrze skomponowana dieta roślinna i sport doskonale się uzupełniają.

Mike zwraca dużą uwagę na swoje codzienne menu – unika przetworzonej żywności, swoją dietę skupia przede wszystkim wokół dużej ilości orzechów, pestek, roślin strączkowych i warzyw.

Zawsze w podróży nosi ze sobą miks najróżniejszych orzechów i pestek. Uzupełnia je posiłkami przygotowanymi na bazie soczewicy lub fasoli aby zapewnić sobie odpowiednią podaż aminokwasów i dostarczyć sobie pełnowartościowego białka.

Na obiad zjada zwykle dużą sałatkę z mnóstwem zielonych warzyw, awokado, olejem lnianym, i ziarnami konopi. Po treningu posiłkuje się koktajlem na bazie białka grochu lub ryżu. Swoją karierę sportową Mike zaczął już kilka lat po tym jak przeszedł na dietę wegetariańską, a potem wegańską. Swoją siłę i kondycję zawdzięcza w 100% diecie roślinnej!

Jak sam mówi:

Moje zdrowie i siła są najlepszym przykładem tego, że dieta wegańska działa. Przyjaciele wspierają mnie w moich wyborach. Wielu z nich jest zaintrygowanych moją dietą i nawet przechodzi na weganizm, widząc moje świetne samopoczucie.

Mike bez problemu wyciska jednorącz nad głowę dwa odważniki o wadze 48 kg. Zobaczcie sami:

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content