Rośnie wrażliwość na krzywdę zwierząt!

W jednym z ostatnich numerów czasopisma naukowego „Biological Conservation” opublikowano badanie na temat podejścia do, kulturowo negatywnie postrzeganych, zwierząt. Naukowcy wzięli pod lupę zarówno wilki, rekiny jak i nietoperze, sępy i kojoty.

shutterstock_88566157

Wnioski porównano z kwestionariuszem odpowiedzi z 1978 roku. W najnowszym badaniu odnotowano ponad 40% wzrost pozytywnych opinii na temat wilków i kojotów.

Szersze wnioski z badania mówią o ogólnej zmianie postrzegania zwierząt w opinii publicznej. Naukowcy odnotowali coraz mniej poglądów o charakterze „dominacji”, coraz częściej zwierzęta postrzegane były przez pryzmat harmonii, opieki i empatii.

Według niektórych, dane te potwierdzają rosnące poparcie dla działań organizacji pro zwierzęcych. Na Zachodzie widać coraz więcej zmian w prawodawstwie regulującym prawa i dobrostan zwierząt. Coraz więcej krajów zakazuje występów cyrkom ze zwierzętami. Kolejne kraje dołączają do walki o całkowity zakaz hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra.

Międzynarodowe koncerny, za namową organizacji pro zwierzęcych i pod naciskiem opinii publicznej zaczynają wdrażać zmiany w procesie produkcji jaj i innych składników pochodzenia zwierzęcego. Chów klatkowy kur jest pod ostrzałem opinii publicznej w wielu krajach Europy i Stanach Zjednoczonych.

Jednocześnie, publikowanie nagrywanych z ukrycia, realiów ferm hodowlanych i rzeźni uwrażliwia coraz większą cześć społeczeństwa na problem wykorzystywania zwierząt. Dowodem może być najnowsze śledztwo przeprowadzone przez Fundację Viva i BASTĘ oraz komentarze internautów.

Jeżeli i Tobie leży na sercu los zwierząt, dołącz do naszej kampanii i zostań wege!

Źródło: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=8404&catId=1

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content