Virginia – świnka mieszkająca z psami

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego podczas gdy jedne zwierzęta otaczamy opieką i troszczymy się o nie w domowych zaciszu inne skazujemy na życie w hodowlach przemysłowych kupując i zjadając ich mięso?

Skąd bierze się w nas to dwuznaczne podejście do zwierząt? Co by się stało gdybyśmy zaopiekowali się zwierzętami, które zwykle kojarzymy jedynie z punktem na liście w restauracyjnym menu?

cute-dog-pig-virginia-1

Poznajcie historię Virigini. Świnka zamieszkała w domu z dwoma bokserami, z którymi wchowuje się niemal od urodzenia. Żyje z psami w doskonałej harmonii. Psy doskonale ją tolerują, śpią z nią i organizują wspólne zabawy.

Opiekun Virigii zwraca szczególną uwagę na inteligencję świnki. Szybciej niż psy łapie różne zależności zachodzące wokół niej, uczy się otwierać drzwi i wykorzystywać różne przedmioty. Nauczyła się też korzystać z kuwety. Reaguje na swoje imię, rozpoznaje domowników i kocha się przytulać.

Dzisiaj wiemy już, że w świetle badań naukowych świnie i zwierzęta postrzegane w kategoriach „domowych” różni bardzo niewiele.

Także świnie potrafią nawiązać kontakt z człowiekiem i nawiązać z nim indywidualną relację. Wiemy, że są inteligentne i szybko się uczą. A co najważniejsze – wiemy, że czują ból. Tak samo jak psy i koty. Potrafimy troszczyć się zwierzęta.

cute-dog-pig-virginia-4

Zastanówmy się więc czy podział na te do kochania i do jedzenia rzeczywiście ma sens. Zastanówmy się nad tym spoglądając na problem oczami zwierząt.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content