Zdaniem Google przyszłość należy do diety wegańskiej!

Eric Schmidt, prezes zarządu firmy Google zwiastuje nową rewolucje społeczną! Jego zdaniem przyszłość należy do diety roślinnej!

shutterstock_311871731 (1)

Zmniejszenie hodowli przemysłowych jest kluczowe dla ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Według Erica, diety naszych wnuków opierać się będzie głównie o białko roślinne.

Zastąpienie białek odzwierzęcych proteinami roślinnymi pozwoli obniżyć koszty produkcji żywności w krajach rozwijających się. „Produkcja” mięsa jest skrajnie nieekonomiczna kiedy porównać ją z produkcją adekwatnej liczby kalorii z produktów roślinnych. Krótko mówiąc – rosnąca populacja ludzi odniesie większe korzyści odrzucając z menu produkty odzwierzęce.

Schmidt jest zdania, że obecny postęp technologiczny jest w stanie pomóc nam w przygotowaniu zupełnie nowych produktów na bazie składników roślinnych. Googole próbowało pozyskać dla siebie patenty firmy Impossible Food, która pracuje nad przygotowaniem produktów roślinnych, które będą nie do odróżnienia w smaku i konsystencji od mięsa. Oferta została odrzucona, jednak IF nadal pracuje aby pomóc ludziom w bardziej przyjazny sposób przestawić swoją dietę na proteiny roślinne.

Nie tylko Google jest zdania, że przyszłość należy do diety wegańskiej. Podobne słowa wypowiedział szef Microsoftu – Bill Gates.

Źródło: http://www.riseofthevegan.com/blog/google-confirms-the-plant-based-revolution-is-coming

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content