Liczba świń skazanych na rzeź w Karolinie Północnej dorównuje liczbie obywateli

Jak dużo zwierząt potrzeba do zaspokojenia współczesnego apetytu ludzi na mięso? Bardzo, bardzo dużo. W samej tylko Karolinie Północnej liczba świń skazanych na rzeź jest niemal równa ludziom zamieszkującym ten stan na co dzień.

Zgodnie z raportem z 2016 roku, Karolinę Północą zamieszkuje około 10 milionów ludzi. Według danych USDA liczba świń przetrzymywanych w hodowlach na terenie Karoliny Północnej to 9,3 milionów.

Zwierzęta, w przeciwieństwie do ludzi, upchane są w kojcach i przetrzymywane w wielkich halach fabrycznych. Nie mają możliwości zaspokojenia swoich naturalnych potrzeb biologicznych. Większość z nich nie jest w stanie nawet swobodnie obrócić się w miejscu!

karolinapolnocna

Hodowla trzody chlewnej jest jedną z najbardziej dochodowych gałęzi przemysłu w Karolinie Północnej. Za jaką cenę? Hodowle wytwarzają rocznie miliony ton zanieczyszczeń – równowartość 15 000 basenów olimpijskich. Co więcej North Carolina Riverkeepers & Waterkeeper Alliance świenie produkują 10 razy więcej kały niż ludzie zamieszkujący Karolinę Północą. Duża część odpadów przenika do rzek, gleby i powietrza.

Hodowla przemysłowa to nie tylko kwestia praw zwierząt, to kwestia zdrowego środowiska naturalnego!

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/there-are-almost-the-same-number-of-pigs

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content