Naukowcy z Harvardu o diecie wegańskiej! Oficjalne stanowisko

Przeciwnicy diet bezmięsnych często zarzucają nam poleganie na nie sprawdzonych informacjach. Większość z nich jest przekonana, że wegetarianizm i weganizm prowadzi na dłuższą metę do niedoborów białka, żelaza i wapnia.

naukowcy

Tak naprawdę, przekonanie, że dieta bezmięsna jest dieta niedoborową to tylko mit powstały na bazie nieznajomości współczesnych badań z zakresu medycyny żywienia. Mit opierający się na przestarzałych informacjach na temat zawartości aminokwasów i roli białka w diecie człowieka.

Jeżeli chcemy rzeczowo rozmawiać o diecie powinniśmy w głównej mierze opierać się na oficjalnych raportach i stanowiskach największych i najbardziej szanowanych instytucji naukowych zajmujących się badaniem zależności pomiędzy naszym zdrowiem, a zawartością talerza.

Jedną z takich organizacji jest Harvard Medical School. Ich zdaniem:

Badania potwierdzają korzyści płynące z diety bezmięsnej. Obecnie, diety na bazie produktów roślinnych uznawane są nie tylko za odżywcze, pomagają też w profilaktyce chorób przewlekłych. Odpowiednio skomponowana dieta wegetariańska, w tym dieta wegańska, jest zdrowa, odżywcza i może nieść korzyści zdrowotne wynikające z zapobiegania lub leczenia niektórych chorób.

Podsumowując – weganizm nie tylko nie musi być niedoborowy, odpowiednio skomponowany może być świetną profilaktyką chorób serca i cukrzycy. Warto dać szansę diecie roślinnej! Zacznij z nami!

Źródło: http://www.health.harvard.edu/staying-healthy/becoming-a-vegetarian

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares