4 powody dla których warto wybrać wegetarianizm

Zastanawiasz się nad dietą bezmięsna? A może wręcz przeciwnie – nie wyobrażasz sobie dnia bez dodatku mięsa na swoim talerzu? Niezależnie od tego, jaki jest twój pogląd na dietę wegetariańską zachęcamy cię do przyjrzenia się bliżej czterem poniższym argumentom.

shutterstock_88354096

Jeżeli zainteresuje cię temat diety wegetariańskiej zapraszamy do skorzystania z naszej bezpłatnej kampanii „Zostań wege na 30 dni!„.

1. Wegetarianizm jest prosty!

Wbrew temu, co możesz czasem przeczytać i usłyszeć – dieta wegetariańska wcale nie jest skomplikowana! Zakłada spożywanie codziennie produktów z 5 grup pokarmowych: warzyw, owoców, orzechów, zbóż i roślin strączkowych. To wszystko. Tak naprawdę wcale nie musisz spędzać całych godzin na komponowaniu swojego menu. Przecież nikt nie je suchej fasoli. Ludzie intuicyjnie łączą w jednym posiłku kilka różnych produktów. Dzięki czemu automatycznie uzupełniają swoje zapotrzebowanie na witaminy i makro składniki.

2. Niedobór białka jest niemożliwy

Tak, niedobór białka na diecie wegetariańskiej jest praktycznie niemożliwy. O ile tylko spożywasz odpowiednią ilość kalorii – to jest o ile się nie głodzisz. Zasada ta dotyczy każdej diety. Nie musisz przejmować się białkiem o ile jesz wystarczająco dużo. To nieprawda, że białko roślinne jest białkiem drugiej kategorii – jeżeli przestrzegasz zasady numer 1 – czyli jesz różnorodnie – aminokwasy wchodzące w skład poszczególnych białek uzupełnią się na przestrzeni całego dnia. Swoją drogą – czy znasz kogokolwiek z niedoborami białka? Z niedoborami witamin – tak, ale białka?

3. Wegetarianizm jest zdrowszy niż dieta tradycyjna

Badania wyraźnie wskazują, że dieta bezmięsna redukuje ryzyko chorób nowotworowych ogółem o 18%. Ryzyko chorób serca jest niższe aż o 32%!

4. Wegetarianizm to głos w obronie zwierząt

Zwierząt, które codziennie wykorzystywane są na współczesnych fermach hodowlanych. Rezygnując z zakupu mięsa (a z czasem i innych produktów odzwierzęcych) rezygnujesz z finansowania tego procederu. Im większa liczba osób ogranicza lub eliminuje mięso z menu – tym większe straty ponoszą producenci mięsa. Spada liczba zwierząt hodowlanych, łatwiej jest wymusić dodatkowe prawne regulacje dotyczące dobrostanu zwierząt, a świadomość na krzywdę zwierząt w społeczeństwie rośnie. Twój wybór ma znaczenie!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content