5 powodów dla których weganizm to przyszłość

Dieta roślinna to przyszłość naszej planety! Nie chodzi tu jedynie o dobro zwierząt. Weganizm ma szansę wpłynąć pozytywnie zarówno na nasze zdrowie, ekonomię jak i gospodarkę.

shutterstock_375257995

Zdaniem Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, dieta roślinna to najlepsza odpowiedź na współczesne zagrożenie ekologiczne! Podobnego zdania jest Eric Schmidt, prezes zarządu firmy Google .

Cytując portal Forbs.pl:

Ceny produktów rolnych sięgnęły zenitu i nie należy się spodziewać, że jest to sytuacja przejściowa. Bilansując popyt z podażą, świat nie ma wielkiego pola manewru. Z wyjątkiem ograniczenia produkcji mięsa.

Jakie jeszcze powody przemawiają na korzyść na diety roślinnej?

1. Niższe koszty opieki zdrowotnej

Wiemy już, że dieta roślinna sprawdza się doskonale w prewencji chorób cywilizacyjnych. Osoby na diecie bezmięsnej są o 18% mniej narażone na ryzyko nowotworu ogółem. Weganie są też o 60% mniej narażeni na ryzyko cukrzycy typu II.

shutterstock_238688122

Co więcej, w amerykańskich szpitalach wykorzystuje się tzw. dietę Ornisha w celu leczenia zmian miażdżycowych u pacjentów. Ornish udowodnił, że nisko przetworzona, oparta o produkty roślinne dieta świetnie sprawdza się nie tylko w profilaktyce ale i leczeniu chorób serca.

2. Zdrowe powietrze

shutterstock_556826743
Raport ONZ z 2010 roku przynosi zatrważające dane – 1/3 obszarów lądowych na ziemi jest wykorzystywana w hodowli zwierząt. W latach 1990-2005, przemysł mięsny był odpowiedzialny za 71% deforestacji lasów Ameryki Południowej!

3. Nastolatki nie chcą już jeść mięsa

Według danych przytoczonych w „Daily Mail” 48% nastolatków pomiędzy 16 i 19 rokiem życia zgadza się, że dieta z mniejszą ilością mięsa lub dieta stricte wegetariańska jest lepsza dla środowiska naturalnego niż dieta tradycyjna.

4. Wzrasta liczba wegan

W samej tylko Wielkiej Brytanii liczba osób na diecie roślinnej wzrosła przez ostatnie 10 lat o 360%!

5. Firmy wprowadzają coraz bardziej etyczne rozwiązania

shutterstock_210279757

Pod naciskiem opinii publicznej Stowarzyszenie United Eggs Producers zdecydowało o zaprzestaniu zabijania piskląt płci męskiej na fermach. UEP skupia 95% producentów jaj w Stanach Zjednoczonych!

Dołącz do rosnącej liczny wegetarian i wegan! Dołącz do kampanii Zostań Wege na 30 dni!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content