Leonardo DiCaprio inwestuje w weganizm!

Według najnowszych informacji prasowych, znany aktor – Leonardo DiCaprio zainwestował w firmę produkującą roślinne przekąski – Hippeas.

shutterstock_123079459 (1)
Firma specjalizuje się w produktach na bazie ciecierzycy i sprzedaje swoje wyroby w ponad 20 000 sklepów na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w tym również w znanej sieci Starbucks.

To nie pierwszy raz kiedy DiCaprio wykorzystuje swoją pozycję do promocji diety roślinnej i ochrony środowiska.

To on współtworzył projekt filmowy Cowspiracy – świetnie zrealizowany dokument o dewastującym wpływie hodowli masowych na środowisko naturalne. Teraz przyszedł czas na inwestycję w produkty spożywcze.

Według badań Lux Reaserch, w 2054 roku białka roślinne będą stanowić 1/3 rynku. Co więcej, badanie Packaged Fatcs wskazuje na to, że produkty na bazie ciecierzycy to najszybciej rozwijająca się podkategoria przekąsek na bazie roślin strączkowych.

Dla zwierząt przetrzymywanych na fermach przemysłowych każdy krok w stronę promocji diety roślinnej i ograniczenia produktów odzwierzęcych w menu to krok w dobrą stronę. Ty też możesz spróbować! Dołącz do naszej kampanii!

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/leonardo-dicaprio-invests-in-vegan-snack

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content