Nadciąga Bezmleczna Rewolucja

Jeszcze do niedawna w sklepach spożywczych było przynajmniej kilka rodzajów mleka krowiego. Roślinnego mogliśmy szukać jedynie w sklepach ze zdrową żywnością. Dziś ta tendencja zdecydowanie się odwraca: coraz więcej osób interesuje się dietą roślinną, w związku z czym praktycznie w każdym markecie znajdziemy różne napoje roślinne do wyboru. Ludzie sięgają po nie zarówno z powodów zdrowotnych, jak i etycznych. Na rynku ciągle jednak brak zdrowych alternatyw dla krowiego sera. Tu właśnie pojawiają się Mleczni Bracia i ich „Seryo”.
Mleczni bracia rozpoczęli działalność półtora roku temu. Zaczęli od wprowadzenia na lokalny rynek świeżych, niepasteryzowanych roślinnych mlek, które nazwali Runo. We wrocławskich sklepach i restauracjach pojawiło się Runo:

  • kokosowe
  • konopne
  • słonecznikowe
  • migdałowe

Kolejnym krokiem było wprowadzenie Pestko, czyli pasty ze słonecznika, pestek dyni i natki pietruszki oraz Probio – napojów probiotycznych zawierających żywe kultury bakterii, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Napoje te doskonale zastępują jogurt czy kefir, choć różnią się od nich konsystencją.

FB_650x960_plakat
Teraz nadszedł czas na roślinne Seryo, które są produkowane głównie na bazie słonecznika. To zdrowa alternatywa dla ciężkich serów produkowanych na bazie mleka zwierzęcego.
W ofercie pojawiły się serki kanapkowe:

  • naturalne
  • pomidorowe
  • wędzone
  • z pestko

Seryo doskonale nadają się nie tylko do smarowania pieczywa. Po rozrzedzeniu z odrobina wody czy mleka roślinnego mogą służyć za pyszne sosy. Idealnie nadają się także na pizzę, choć po upieczeniu w konsystencji nie będą ciągnąć się jak klasyczne sery.
Kolejna alternatywą jest Seryo wykonany ze słonecznika i kokosa. Doskonale nadaje się do urozmaicenia zielonych sałatek!

Od dziś można zamawiać przez sklep internetowy pakiet nowych produktów Mlecznych Braci, w którym znajdują się Seryo kanapkowe w czterech smakach, Seryo sałatkowy, Pestko oraz Probio kwaśne. Zamówienia zbierane są do każdego poniedziałku a pakiety wysyłane będą w każdą środę. Pierwsza wysyłka 9 maja.

5% ze sprzedaży pakietów przeznaczone jest na wsparcie Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach.

Sklep: https://weganski.com/
http://mlecznibracia.pl/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content