The Official Animal Rights March 2019 – Międzynarodowy Marsz Praw Zwierząt już 24 sierpnia w Warszawie!

The Official Animal Rights March, czyli Oficjalny Marsz Praw Zwierząt to coroczna akcja zapoczątkowana przez brytyjską organizację Surge w 2016 roku.

Cel marszu to zjednoczenie osób z całego świata, którym los zwierząt nie jest obojętny, ale także inspiracja do działania na ich rzecz i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie dyskryminacji gatunkowej.

W Polsce od 2 lat marsz współorganizuje Polska dla Zwierząt, do której w 2019 r. dołączyła Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Obie organizacje walczą o lepszy świat dla zwierząt.

Zdjęcie 1Warszawa, Polska – The Official Animal Rights March 2018, Autor: Punk Parrot – https://www.facebook.com/PUNKPARROTstore

Kim są aktywiści?

Aktywiści to osoby wrażliwe na los zwierząt, świadome okrutnego procederu, który odbywa się za zamkniętymi drzwiami hodowli i rzeźni oraz wpływu produktów odzwierzęcych na nasze zdrowie i środowisko naturalne.

Osoby te sprzeciwiają się eksploatacji i wyzyskowi istot czujących i stają w obronie tych, którzy nie są w stanie obronić się sami.

Zdjęcie 2Warszawa, Polska – The Official Animal Rights March 2018, Autor: Punk Parrot

Dlaczego aktywizm jest ważny?

Przemysł dba o to, aby praktyki stosowane w miejscach wyzysku zwierząt nie zostały ujawnione społeczeństwu i aby jedzenie zwierząt uznawano za normalne, niezbędne i naturalne.

Aktywne działanie i pokazywanie obrońców zwierząt jako zorganizowanej, rosnącej z roku na rok grupy ma ogromną wartość w zwiększaniu świadomości społeczeństwa i normalizowaniu diet roślinnych oraz miłości do zwierząt jako idei opartej na współczuciu do wszystkich gatunków.

Zdjęcie 3Warszawa, Polska – The Official Animal Rights March 2018, Autor: Punk Parrot

Marsze na świecie

Od kilku lat na całym świecie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania formą aktywizmu jaką są marsze. W Izraelu dwa lata temu na marsz wyzwolenia zwierząt przeszło 20 000 osób. Inspirujący film z wydarzenia możemy obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Ul0RYK-9BqE

W Londynie ponad 10 000 osób przeszło w zeszłorocznym marszu organizowanym z ramienia organizacji Surge.

Zdjęcie 4Tel Aviv, Izarel – The Official Animal Rights March 2017, Autor: Revital Topiol

Zmiana świata jest możliwa, ale potrzebne jest działanie. To  wojna z niesprawiedliwością, opresją i złem. Od nas zależy, czy będziemy walczyć.

A czy Ty staniesz w obronie zwierząt 24 sierpnia w Warszawie?

Widzimy się o 12:00 pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Teatru Lalka!

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/294909188045082/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content