fbpx

Wegański taniec na lodzie

heatherlyzwyZima w pełni, czas w sam raz by wyjść na łyżwy lub… zobaczyć wyczyny na lodzie jednej z naczelnych weganek w Wielkiej Brytanii.

Heather Mills zgodziła się na udział w popularnym programie „Dancing on Ice” jedynie pod warunkiem, że dostanie nieskórzane łyżwy, w całości wykonane z materiałów cruelty-free. Dodatkowo oczywiście wszystkie przekąski serwowane jej w czasie kręcenia programu również muszą być wegańskie. Dzięki takiemu bezkompromisowemu podejściu więcej osób usłyszy o weganiźmie, nikt również nie może zarzucić Heather niekonsekwencji i wytknąć tak częstego argumentu: „a buty z czego masz?”.

Swój udział Heather traktuje jako świetną okazję na zwrócenie uwagi na organizacje, którym pomaga. Mimo iż jej proteza może stawiać pewne ograniczenia w tańcu na lodzie, nie poddaje się i bierze udział w kolejnych próbach.

Okazało się, że znalezienie nieskórzanych łyżew nawet w Wielkiej Brytanii może być problematyczne, ale oczywiście się udało. Moje zeszłoroczne poszukiwania nieskórzanych, a solidnych łyżew w Warszawie trwały kilka dni – jednak i u nas jest to możliwe. Dlatego pokażmy wszystkim – buty nosimy nieskórzane, łyżwy, ci jeżdżący, też. Koniec głupich docinków serwowanych często nawet bez patrzenia na obuwie.

Więcej informacji o Heather :  http://www.heathermills.org/

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares