6 znanych twarzy, które przeszły na wegetarianizm ze względów ekologicznych

Coraz więcej danych wskazuje na to, że współczesna hodowla masowa to gwóźdź do trumny dla globalnego ekosystemu. Jednocześnie, intensyfikacja hodowli jest współodpowiedzialna za obecne zmiany klimatu.

To jeden z głównych powodów, dla którego takie organizacje jak IPCC czy ONZ nawołują do ograniczenia w swojej diecie mięsa i produktów odzwierzęcych. To jeden z najlepszych sposób na redukcje negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Wiele znanych osób dołączyło tym samym do rosnącej liczy wegetarian i wegan – w trosce o przyrodę.

1. Al Gore

3036264-poster-p-1-timely-al-gores-climate-change-optimism-will-make-you-feel-a-little-better-about-the-future

Kilka lat temu Al Gore przyznał, że produkcja mięsa to jeden z ważniejszych czynników prowadzący do zmian klimatycznych i napędzający współczesne globalne ocieplenie. Jednocześnie, przemysłowa hodowla zwierząt zużywa ogromne ilości życiodajnej wody.

2. James Cameron

jamescameron_rolexrobertascroft

James Cameron z żoną przeszli na weganizm 4 lata temu i nie zamierzają już nigdy wrócić do jedzenia mięsa. Jak ważne, dla Camerona jest środowisko naturalne, próbował przekazać między innymi w swoim głośnym filmie „Avatar”.

3. Daryl Hannah

daryl-hannah-news

W jednym z wywiadów w 2013 roku Daryl opowiadała o zgubnych skutkach hodowli przemysłowej. To główny powód dla, którego zdecydowała się przejść na dietę roślinną.

4. Ted Danson

ted_danson_n-2

Jak sam mówi: Odkryłem, że wegańskie jedzenie dodaje mi energii, czuje się doskonale. Wcześniej, Ted uważał się za pescowegetarianina i od czasu do czasu jadał ryby. Dopóki nie dowiedział się do jakich spustoszeń morskich eko systemów prowadzi połów ryb.

5. Sara Gilbert

images-of-sara-gilbert

Autorka „The Imperfect Environmentalist”, którą w całości poświęciła kwestiom promocji diety roślinnej i wegańskiego stylu życia.

6. Leonardo DiCaprio

leonardo_dicaprio-2

Zaangażowany w film „Cowspiracy”, DiCaprio zrezygnował z mięsa i wciąż angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Dołącz do nich i zostań wege!

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/6-environmentalists-who-saw-the-light-and

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content