71% lasów deszczowych ginie na potrzeby przemysłu mięsnego!

Nowe badania przeprowadzone przez Union of Concerned Scientists zwracają uwagę na związek postępującej deforestacji lasów amazońskich z produkcją wołowiny i rozwojem branży mięsnej.

shutterstock_284015750

Chociaż firmy takie jak Pizza Hut, Burger King czy McDonald od dawna sugerują potrzebę ochrony lasów deszczowych nie robią de facto nic w kierunku zatrzymania dewastującej wycinki drzew.

Lasy amazońskie nadal są wycinane pod uprawę paszy dla zwierząt i fermy przemysłowe. Hodowla zwierząt wymaga olbrzymich połaci ziemi. Raport ONZ z 2010 roku zwraca uwagę, że ponad 1/3 obszarów lądowych na ziemi jest wykorzystywana w hodowli zwierząt. W latach 1990-2005, przemysł mięsny był odpowiedzialny za 71% deforestacji lasów Ameryki Południowej.

W Brazylii, drugim co do wielkości producentem wołowiny po Stanach Zjednoczonych, 80% lasów zostało zniszczonych na skutek hodowli zwierząt. Zniszczono miliony akrów ziemi pod pastwiska i produkcję soi na paszę dla zwierząt.

Możemy powstrzymać ten destrukcyjny biznes rezygnując z mięsa w menu. To konsumenci napędzając popyt na produkty odzwierzęce, bezpośrednio wpływają na politykę wielkich firm i korporacji. Spróbuj diety bezmięsnej przez 30 dni!

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/save-the-rainforest-not-if-youre-eating-whoppers

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content