Ryby odczuwają ból i mają osobowość!

Nowe badania, cytowane między innymi w „The Independent” potwierdzają to co aktywiści pro zwierzęcy mówią od lat – ryby to zwierzęta o wysokich zdolnościach poznawczych, zdolne odczuwać ból i cierpienie.

shutterstock_372691381

Naukowcy zauważyli, że ryby posiadają swoje indywidualne mechanizmy radzenia sobie z niebezpieczeństwem.

Jak mówi dr Tom Houslay z Exeter University:

Kiedy zwierzęta znalazły się w nieznanym sobie otoczeniu, okazało się, że każda ryba miała inną strategię radzenia sobie ze stresującą sytuacją. Jedne próbują uciekać, inne się ukrywają, kolejne próbują dokładnie zbadać teren.

Podobnie jak zwierzęta lądowe, ryby są inteligentnymi i wrażliwymi istotami. Potrafią uczyć się od siebie nawzajem, rozpoznawać inne osobniki, uczą się hierarchii społecznej w grupie.

Badania udowodniły również, że ryby (ponad wszelką wątpliwość) czują ból!

Niestety, większość ludzi ignoruje odczucia ryb, ponieważ ich mimika nie przypomina naszej, ich krzyk jest niesłyszalny dla naszych uszu. Mimo to nauka nie ma wątpliwości – kiedy wyciągamy rybę z wody ona się dusi. Kiedy przebijamy ją haczykiem, ona krwawi i odczuwa ból.

W 2011 roku Mercy of Animals przeprowadziła tajne dochodzenie w jednej z ubojni ryb. Zwierzęta dusiły się na powierzchni, były traktowane jak przedmiot, krojone i zabijane bez znieczulenia.

Tak nie musi być. Dołącz do nas i zostań wege na 30 dni!

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/study-fish-are-individuals-with-complex-personal

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content