Wstrząsająca rzeczywistość brytyjskich ferm przemysłowych na Netflixie

Nowy wyjątkowy film dokumentalny Hogwood pojawił się na platformie Netflix tej jesieni, dając rzadki wgląd w branżę, która czerpie zyski z ekstremalnej eksploatacji zwierząt – hodowli przemysłowej.

Ten wielokrotnie nagradzany dokument dołącza do imponującej listy filmów dokumentalnych Netflixa takich jak Seaspiracy, The Game Changers i What The Health.

Hogwood został stworzony przez dobrze znaną brytyjską wegańską organizację charytatywną Viva! Śledztwo przeprowadził zespół aktywistów, którzy odkryli wiele przypadków znęcania się nad zwierzętami i ekstremalnych naruszeń dobrostanu świń na farmie Hogwood w Warwickshire. W czasie śledztwa farma posiadała certyfikat dobrostanu zwierząt, tzw. Red Tractor, i dostarczała wieprzowinę do Tesco. W nieco ponad 30 minut widzowie mają wyjątkową okazję zobaczenia, co tak naprawdę dzieje się na farmach przemysłowych w Wielkiej Brytanii, chociaż to tajemnica, która jest dobrze ukryta przed ogółem społeczeństwa i gorliwie strzeżona.

Na tym jednak historia się nie kończy. Podczas walki Vivy! o ujawnienie okrucieństwa na Hogwood Farm organizacja napotkała na duży opór, gdy próbowała ujawnić swoje odkrycia. To, co zaczęło się jako śledztwo w sprawie jednej fermy, przekształciło się w pouczające pokazanie rolnictwa przemysłowego w Wielkiej Brytanii. Viva! wystąpiła przeciwko wielu skorumpowanym instytucjom i głównym graczom w branży hodowli zwierząt, aby pokazać prawdę opinii publicznej.

Dokument zawiera wywiady ze śledczymi, którzy byli świadkami szokującego cierpienia, jakie musiały znosić świnie, a także z lekarzami i lekarzami weterynarii, spośród których wszyscy potępiają okrucieństwa popełnione na Hogwood Farm. Narrację poprowadziła gwiazda serialu Game Of Thrones Jerome Flynn.

Zapowiadając, że Hogwood pojawi się na platformie Netflix, reżyser filmu i wicedyrektor Fundacji Viva! Tony Wardle powiedział: „Ten film dokumentalny ujawnia wszystko, co przemysł próbuje ukryć: straszne cierpienie wszystkich zwierząt uwięzionych w murach farm. Hogwood daje ludziom wyjątkową okazję zajrzenia do wnętrza tych gospodarstw, które są zazwyczaj zamknięte dla opinii publicznej, aby umożliwić dostawcom wieprzowiny używanie reklamowanego oksymoronu >>szczęśliwych zwierząt hodowlanych<<. Jestem naprawdę dumny z każdego, kto był zaangażowany w tworzenie tego filmu i jestem podekscytowany, że Netflix umożliwił nam dotarcie do szerokiego grona odbiorców w całej Europie. Naszym zadaniem jest teraz kontynuowanie walki o zakończenie hodowli przemysłowej, zanim to ona doprowadzi do naszego końca”.

Hogwood to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy są ciekawi, skąd pochodzi ich jedzenie. Film można oglądać na platformie Netflix od 15 października. Będzie dostępny w większości krajów europejskich.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content