Stop mordowaniu!

Prezentujemy krótką relację z demonstracji przeciw mordowaniu psów na Ukrainie w związku z mistrzostwami europy w piłce nożnej.

Około 60 uczestników z kilkoma psami, skandowało m.in. „Stop dla eksterminacji zwierząt na Ukrainie” i „Ukraino wstydź się”. Trzymali duże banery z hasłami w językach rosyjskim, polskim i angielskim o treści „Stop mordowaniu zwierząt na Ukrainie”.

Nikt z ambasady nie wyszedł do protestujących a dopiero po wielokrotnych próbach przekazania petycji z 20 tysiącami podpisów – odebrał je przez uchylone drzwi pracownik ambasady. Sygnatariusze – zbulwersowani postępowaniem sąsiedniego kraju obywatele, zwracają się do polskiego premiera – Donalda Tuska i ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowicza o osobistą interwencję w sprawie uśmiercania psów.

W drugiej części demonstracji było emitowane, adresowane do pracowników ambasady przerażające nagranie głosów cierpiących psów z odgłosami ognia i wystrzałów.

Ukraina zamiast programów zapobiegania bezdomności i propagowania odpowiedzialnego traktowania zwierząt, wdrożyła system masowej eksterminacji bezdomnych psów. Zwierzęta są trute w najtańszy możliwy sposób – lekarstwami na gruźlicę dla ludzi, co powoduje śmierć w niewyobrażalnym cierpieniu a następnie – często jeszcze żywe są palone w przenośnych krematoriach bądź zasypywane w „rowach śmierci”.

Beneficjentami tego korupcyjnego układu są prywatne firmy otrzymujące zlecenia na likwidację psów oraz zamawiający je urzędnicy. Ukraina wydaje od lat znaczne środki nie zbliżając się nawet do rozwiązania problemu bezdomności zwierząt. Problemu, który może być rozwiązany jedynie przez program sterylizacji, czipowania i egzekwowania odpowiedniej opieki właścicieli.

Dzieje się to przy całkowitej obojętności władz europejskich organizacji sportowych i podmiotów organizujących mistrzostwa Euro 2012. Urzędnicy na Ukrainie doszli do wniosku, że miasta w których odbędą się mecze powinny zostać „wyczyszczone” z bezdomnych psów żeby nie przynosiły ujmy wizerunkowi kraju. Przyjęto metody barbarzyńskie, które okryją ten kraj hańbą na lata i wyrządzą większe szkody wizerunkowi Ukrainy niż wolnobytujące psy, które często są pod opieką lokalnych społeczności.

Więcej szczegółów o proteście można znaleźć na stronie www.stopmordowaniu.pl – nadal zbierane są podpisy pod petycją i trwa zbiórka dla jednego z nielicznych ukraińskich schronisk które nie zabija zwierząt. Umieszczane są również aktualności dotyczące tego tematu.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

5 komentarzy

 1. monika pisze:

  barbarzynstwo!!!!!!!!!!!!!!!!! i zaprzeczenie jakimkolwiek wartosciom!!!!!!!!!!!!!!!!!!! skandal i hanba dla stojacych za wydaniem tak bestialskiego zarzadzenia

 2. ania pisze:

  dobrze, że ludzie próbują coś wywalczyć w tej sprawie. jak o tym przeczytałam to nie wiedziałam co mam zrobić. najgorsze, że często niczego nie da się zrobić. tych potworów nie można nazwać ludźmi. należałoby zrobić bojkot. ja nie zamierzam oglądać euro 2012.

 3. aldona pisze:

  Wstyd!Sto temu mordowaniu.

 4. Kasia pisze:

  Nie oglądnę ani jednego meczu, nie kupię niczego, na czym znajdę znaczek Euro – bojkotuję całą tą głupią imprezę!!
  Wstyd Ukraino!!
  Wstyd być człowiekiem w świetle takich zachowań!!

 5. Sylwia pisze:

  Na szczęście Ustawa przeszła i jest zakaz morderstw, ale ile do tej pory Psów skończyło przez jakieś widzimisię, szok po prostu, nie wiem czyj to był wymysł, żeby sie Zwierząt czepiać.

Shares
Skip to content