fbpx

4 fakty o życiu piskląt w hodowlach masowych

Organizacja Mercy for Animals zarejestrowała szokujący materiał z hodowli kurczaków – obraz, który przemysł mięsny stara się przed tobą ukryć.

Na filmie widzimy pisklęta płci męskiej – niepotrzebne, zbędne z punktu widzenia hodowli, dla której liczy się jedynie pomnażanie zysków.

Firma zapewnia, że wszyscy jej pracownicy są zobowiązani do przestrzegania warunków dobrostanu zwierząt. Jak jest naprawdę? Obejrzyjcie powyższy filmik.

20131224-202422

Co rzeczywiście spotyka pisklęta płci męskiej w hodowli?

1. Pisklętom nie pozwala się na spędzenie czasu z matką

We współczesnej hodowli masowej pisklęta wykluwają się w sztucznych inkubatorach, nigdy nie widzą swojego rodzeństwa ani matki co automatycznie podnosi poziom stresu.

2. Pisklęta nigdy nie poczują pod stopami trawy

Rodzą się i umierają w sterylnych halach fabrycznych. Nigdy nie przyjdzie im zaspokoić naturalnej ciekawości, nigdy nie będzie im dane uczyć się i poznawać świat.

3. Pisklęta są żywcem wrzucane do worków na śmieci

Wielokrotnie zarejestrowano sytuację, w której pracownicy wyrzucają niepotrzebne pisklęta do worków na śmieci i odwożą do utylizacji. Pisklęta w tłoku i zupełnej ciemności duszą się i umierają.

4. Pisklęta są mielone żywcem

Innym sposobem pozbywania się niechcianych piskląt z fermy są maszyny, w których zwierzęta mielone są żywcem i usuwane z fermy. Nieświadome niczego pisklęta trafiają na taśmę fabryczną, która kończy się dołem z ostrymi jak brzytwa ostrzami.

Niepotrzebna śmierć piskląt jest nieodłączną częścią współczesnej hodowli jaj. Męskie pisklęta nie wysiadują jaj, nie przynoszą zysku i dlatego muszą być szybko zutylizowane. Możesz to zatrzymać zastępując w diecie produkty odzwierzęce produktami roślinnymi. Ułatwimy Ci to. Zajrzyj tutaj!

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares