5 zaskakujących faktów o kurach

Statystycznie każdy z nas w ciągu życia zjada około 760 kurczaków. Większość osób nie zdaje sobie sprawy jak rozwinięte społecznie i inteligentne są to zwierzęta. Przywykliśmy do troski o nasze psy i koty, ale zapominamy, że zwierzęta, które co dzien przeznaczamy na rzeź również odczuwają ból i emocje. Każde z nich, gdyby tylko dać im szansę, zaskoczyłoby nas swoim przywiązaniem, charakterem i troską.
.
shutterstock_242201713.
Co wiemy dziś o życiu i umyśle kur? Przeczytajcie sami!

1. Inteligencja
Badania dowodzą, że kurczaki potrafią rozwiązywać problemy i rozumieć związki przyczonowo-skutkowe. Zwierzęta rozumieją również, że jeżeli ktoś zabierze i schowa przedmiot, który wcześniej widziały to istnieje on nadal ale w innym miejscu. U ludzi podobna umiejętność kształtuje się około 6 miesiąca życia. U kur w ciągu dwóch dni.

2. Nauka
Kury uczą się od siebie nawzajem. Mają również rozwiniętą hierarchię społeczną. Kury o niskiej pozycji społecznej naśladują te postawione wyżej w hierarchii.

3. Doskonały wzrok
Kury potrafią nawet odróżnić fiolet od światła ultrafioletowego.

4. Sny
Kury doświadczają fazy snu REM co sugeruje, że mogą śnić.

5. Język
Uważa się, że kury posiadają około 30 różnych odgłosów w zależności od informacji, którą chcą przekazać. Część odgłosów to wiadomości alarmowe, część informuje o nowym źródle pokarmu. Co więcej, kury posiadają odmienne sygnały alarmowe – jedno sygnalizuje drapieżnika na ziemi, drugie na niebie.

Możesz wpłynąć na los kur. Wybierz bojkot produktów odzwierzęcych. Dzięki temu dołączysz do milionów innych ludzi na świecie, któzy wywierają realny wpływ na działania przemysłu wykorzystującego zwierzęta. Zostań wege. Spróbuj chociaż na 30 dni!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content